Nem elég a 80 milliárd, az adósságát is átvállaljuk a közmédiának
A kormány átvállalja az MTVA 47,2 milliárd forintos adósságát a költségvetés módosításával.
A kormány átvállalja az MTVA 47,2 milliárd forintos adósságát a költségvetés módosításával.
Napvilágot látott az idei és a jövő évi költségvetés, amiből kiderül, hogy idén is, de jövőre még több pénzt remélnek a kisvállalkozásoktól. Egyedül az evások esetében nem számolnak adóbevétel-növekedéssel, aminek feltételezhetően az az oka, hogy az elmúlt években sokan hagyták el ezt az adóformát a kata javára.
A költségvetést kihirdető sajtótájékoztatón többször is rákérdeztek a miniszternél: miért fizethetik benzinkártyájukról az autópálya-használatot a képviselők, ha elfogadják kedden az erről szóló javaslatot. Először néma csend volt a válasz, majd elhangzott: az Országgyűlésnek joga megszabni, hogy kik kapnak bizonyos kedvezményeket. Update: a javaslatot kedden levették a napirendről.
Tüntetés lesz kedden Budapesten és 20 másik városban. A Nincs Hova Hátrálnunk című demonstráció szervezői hétfői videoüzenetükben biztattak mindenkit a részvételre.
Semjén Zsolt és Orbán Viktor családi fotókkal díszített ingyencsokin osztozott hétfőn a parlamentben. A miniszterelnök éhes lehetett, a papírt a fogával tépte fel. A csokit az állásukat féltő dohányipari dolgozók küldtek a képviselőknek, kérve, hogy szavazzanak nemmel a dohányipart érintő törvényekre.
A Fidesz-kormány több pénzt hagy a dolgozó családoknál, míg Bajnaiék idején több adót kellett fizetni - mutatott rá a kormány a 2015-ös költségvetés megszavazása után.
A GKI Gazdaságkutató szerint idén 3,2, jövőre 2 százalékos növekedés várható a magyar gazdaságban.
Chikán Attila egyetemi tanár szerint a 2015-ös költségvetés veszélyeket rejt magában. Nagy gond szerinte, hogy a kormány a felső középosztály privilégiumává teszi a felsőoktatásban való részvételt - hangzott el az RTL Klub szombat esti Híradójában.
Fizetős lesz januártól az M0-ás a Szentendrei úttól az M3-asig, valamint a 4-es főúttól az M5-ösig. Az M1, az M3, az M5, az M6 és az M7 fővárosi bevezető szakaszait is fizetőssé teszi a kormány. Kérdésünkre az NFM megerősítette a hírt. Az intézkedéssel a költségvetésben tátongó 40 milliárdos lyukat tömnék be.
Mindenki, még kormányzati emberek is vakarják a fejüket, hogy mi lehet az a 169 milliárd forint, amit betervezett a kabinet jövőre állami vagyongazdálkodásból. Az eszelős terv a hvg.hu értesülése szerint az volt, hogy eladják, majd nyomban vissza is bérlik a minisztériumok, kormányhivatalok, háttérintézmények épületeit. Időközben kiderült azonban, hogy az osztrákok eljátszották már ezt a trükköt, az EU akkor sem ette meg, és most sem fogja. Megy az agyalás. Egy hét múlva jön a költségvetés legfontosabb szavazása.
A rendszeres szociális segély, mint ellátási forma megszűnik, helyette márciustól az önkormányzatok dönthetik el, kinek adnak támogatást. Ugyanígy törli a szociális törvény kötelező segélyei közül a kormány a lakásfenntartási támogatást és az adósságkezelési szolgáltatást is.
Egyelőre elmarad a népirtás az italpiacon, derül ki Varga Mihály salátatörvényéből. Az egykulcsos társasági adóra viszont hiába vártunk.
A kormány devizahitelek forintosításáról, valamint a fair bankokról szóló javaslatainak összevont általános vitájával kezdődik az Országgyűlés pénteki ülése. A képviselők a jövő évi költségvetés összesen több mint 30 órás időkerettel rendelkező általános vitáját is befejezik.
Két magyarázata lehet annak, hogy a forintosítás kimarad a jövő évi költségvetésből: az egyik, hogy csak 2016-ban kerülne rá sor. Ám a Figyelő szerint nem ez a reális forgatókönyv, hanem a másik: azaz hogy a kormány teljes egészében a bankokkal és a hitelezettekkel akarja kifizettetni a devizahitelek átváltását.